trıgon

Randevu Hattı

02326008666

Yağ, Kimyasal ve Gaz Kargolar

Yağ, Kimyasal ve Gaz Kargolar

Bunker Operasyonları

Bir gemi/yata transfer edilen yakıt, taraflar için büyük bir finansal maliyet etkeni olduğundan doğru miktarda yakıtın teslim edilmesini sağlamak amacıyla uzman sörveylerimiz tarafından gerekli ölçümler yapılır. Geçmişte tecrübe ettiğimiz yakıt kaynaklı makine arızaları veya sülfür miktarının  uluslararası kurallarda belirlenen orandan yüksek olması,  armatör-kiracı için ciddi mali yük yaratmaktadır. Bunun önüne geçmek amacıyla Trigon; Alınacak yakıtların analiz raporlarını detaylıca inceler. Oluşabilecek kontaminasyonları tespit ettiğimiz takdirde, tarafınıza anlık bilgilendirme yapar. Barge veya Sahil hattı ile yapılan bunker operasyonlarında miktar anlaşmazlıkları yaşanmaması için titizlikle ölçümler yapılarak yakıt numuneleri alınır ve 3 ay süre ile saklanır.

Sıvı Kargo Kontrolleri

Tankerler tarafından bir limandan diğerine taşınan büyük miktardaki sıvı yük dikkate alındığında, aşağıdakilerden oluşan zorunlu “Yapılacaklar Listesi” bulunmaktadır:

- Örnekleme · Ölçümleme - Sürekli denetim - Yükleme/boşaltma sırasında değerlendirme -Kontaminasyon durumunda müdahale.

Kargonun miktar ve durumu hakkında doğru bilgi verebilmek için yukarıdaki tüm adımların doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Trigon, kargo miktarını numune alma, kargo operasyonlarının sürekli denetimi, boş tank denetimi, kontaminasyonun araştırılması vb. için sıvı kargo denetimi sağlar.

Mühürleme, Numune alımı ve Kalite Gözetimi

Profesyonellerimiz tarafından tank ölçümleri uluslararası standartlara uygun olarak yapılır. Yapılan miktar ve hacim ölçümleri size en yüksek ölçüm doğruluğunu sunar.

 

Sahil Tank Ölçümleri ve Temizlik

Profesyonellerimiz tarafından tank ölçümleri uluslararası standartlara uygun olarak yapılır. Yapılan miktar ve hacim ölçümleri size en yüksek ölçüm doğruluğunu sunar.  Tank temizlik kontrolleri uzmanlarımız tarafından özenle yapılmaktadır.

 

Ullage ve Sounding ölçümleriUzmanlarımız  boşluk ölçümü (Ullage) ve derinlik ölçümü (Sounding) gibi yöntemlerle yükün ağırlığını belirler. Boşlukları ölçerken, kargo tanklarının doldurulmamış kısmından kargo miktarı hesaplanır, ölçüm tankın tepesinden sıvının tepesine kadar yapılır. Sounding derinlik ölçümü yöntemi ile yük miktarının muayenesi, sıvının yüzeyinden tankın alt kısmındaki belirli bir referans noktasına kadar ölçülerek tanktaki sıvının derinliğini belirlemek için yapılır. Titizlik ile yapılan hesaplamalardan sonra ölçüm raporumuz tarafınıza iletilir.

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!